"Enter"a basıp içeriğe geçin

Gizlilik Politikası

Bu gizlilik politikası;

Fikir Kazanı platformunda, yazarların kullanımına ilişkin gizliliğin ve güvenliğin korunması ile ilgili bilgileri içermektedir. Ziyaretçilerden herhangi bir özel bilgi alınmamaktadır. Bu dokümana ek hazırlanan “Çerez Politikası“na da göz atabilirsiniz.

Hangi bilgilerinizi istiyoruz?

  • e-posta adresiniz
  • Adınız soyadınız

Neden istiyoruz?

Yasal mercilerin talep etmesi durumunda erişim bilgilerini onlara da iletebilmek için istiyoruz. İletilecek bilgiler; erişim IP adresiniz, zaman bilgisi, e-posta adresiniz, adınızı soyadınız ve yazı bilgileri olacaktır.

Profil sayfanızda, kendi tercihleriniz doğrultusunda girdiğiniz bilgiler ve görseller (fotoğrafınız) yazar sayfanızda ve her yazının altında, “public” yani herkese açık şekilde yer almaktadır. Profil sayfanızdaki bilgileri düzenlerken bunun farkında olmanızı öneririz.

Bilgilerinizi paylaşıyor muyuz? paylaşacak mıyız?

Hayır, hiçbir koşulda ve biçimde, hiçbir üçüncü kişi, firma ya da kurumla bilgilerinizi paylaşmıyoruz, paylaşmayacağız.

Evet, kanunen bağlı olduğumuz resmi kurum ve kuruluşların yasal talepleri doğrultusunda paylaşmak zorundayız.

Şifreniz zaten geri alınamadığı için paylaşılması mümkün değil.

Ek olarak, e-posta adresinizi kullanarak size herhangi bir reklam yapmayacağız. Bizden sadece siz ve Fikir Kazanı ya da qoshe’ye ait konularda duyuru ya da iletişim e-postaları alacaksınız.

Başka bir bilgi istiyor muyuz? Neden?

Başvurunuzun 2. aşamasında, örnek yazınız onaylandıktan sonraki sözleşme onayında, “Kimlik (Nüfus Cüzdanı)” görseli istiyoruz. Fotoğraf ve ad-soyad yer alan bölümler yeterli oluyor. Bilgileriniz doğrulandıktan sonra bu görsel (fotoğraf) sistemlerimizden güvenli yöntemler yoluyla, geri kurtarılamayacak şekilde siliniyor.

Yazıların siyasi içeriği kaynaklı, bir başka kişinin ismi ile yazılmaması, isim benzerliği sebebiyle mağduriyetler yaşanmaması, yasal ve hukuki zeminde kolaylık sağlaması açısından böyle bir yöntem izliyoruz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi kimlik dosyasını saklamıyor, siliyoruz.

Koşullar ve Şartlar

  • Fikir Kazanı hesabınızın açılması ile kurallarımızı, kullanım koşullarımızı ve bu dokümanda yazılanları kabul etmiş olursunuz.
  • Fikir Kazanı hesabı onayı için e-posta, ad soyad ve kimlik görseli zorunludur.
  • Fikir Kazanı hesabı oluşturulması için e-posta, ad soyad ve şifre zorunludur.

İletişim

Bu dokümanda yer alan konulara ilişkin tüm sorularınız için fikirkazani@qoshe.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

 

Saygılarımızla
Fikir Kazanı

Dokümanın güncelleme tarihi : 16.01.2017