"Enter"a basıp içeriğe geçin

Öcalan Kardeşlerin Birliği

Sevgili okurlar hatırlarsınız seçim öncesi Terörsitbaşı Abdullah Öcalan’ın mektupları meşhurdu. Şimdi ise kardeşi olan ve kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan, ve tabii ki bulsa bulsa TRT bulurdu. Röportaj vermese demek ki hiç bulunamayacak adammış meğer…

Konuşmayı sonradan izlediğimde bir baktım ki muhalefeti kötülüyor şu an ki iktidara övgüler yağdırıyor, sağ duyulu olmaya davet ediyordu. Eminim ki o konuşmayı yaptığı takdirde ödenek alması bile mutlaktır. Ve tabii ki kanal kürt kökenli insanların izleyeceği çoğunlukta olacağı için onları yönlendireceği düşünüyordu ama yanıldığını seçim sonucunda anlamış oldu.

Gelelim TRT Kurdi’ ye söylediklerine “Ekrem İmamoğlu ciddi bir mesaj vermedi Kürtler için. Elinden geldiğince Kürtlerden kaçtı ve kendini onlardan bağımsız tutmaya çalıştı. Kürtler için CHP’ nin hiçbir projesi yoktur” dedi. Dediklerinin doğruluğunu veya yanlışlığını tartışmıyoruz. Devletin bir kurumu olan TRT neden 8 ayrı suçtan ötürü yakalama emri ve daimi arama kararı bulunan, gıyabi tutuklu olarak aranan bir adamı hangi sebep ve amaç doğrultusunda devlet kanalında röportaj yaptırıldığını tartışıyoruz. Anlamış olduk ki TRT devlet kanalı olmakta amacından sapmış. Bakanların, bile bakan olduklarını TRT’den öğrendikleri ülke burası çok şaşırmamak gerekiyor.