"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yerli ve milli Öcalan!

Türkiye’de son derece acayip işler oluyor. Akıl ve mantıkla, siyaset ve insanlıkla açıklanmasıyla mümkün olmayan işler!.. İstanbul seçimlerinin tekrarlanmasıyla birlikte Türkiye’nin tamamı seçime gözünü dikmiş fakat seçimden sonra ne olacağı düşünülmüyor. Seçim olunca vaatler, indirimler, iftiralar ve tabii ki kürt kökenli kardeşlerimiz aklımıza geliyor.

Altüstü bir belediye seçimini beka meselesine taşıyanların bugün akıllarına bebek katili terörist Öcalan akıllarına geldi. Ardı arkası gelmeyen mektuplar ve kendisinin söylediği iddia edilen “seçimde tarafsız olun” çağrısı yaptığı söyleniyor. Ancak bu söyleminin bir televizyon kanalında “Öcalan yerli ve milli bir şahsiyet “söylemi sizce ne kadar doğru olabilir? yaptıklarını çok çabuk unuttuk gibi görünüyor anladığım kadarıyla, çok utanılacak bir haldeyiz.

Hatırlarsınız isminin önüne “sayın” kelimesini getirenler bile olmuştu, bir değil birden fazla dile getiren farklı kişiler üstelik. Hatırlatmak isterim ki terörist Öcalan’ın emriyle 32 yıl önce bugün Mardin’in Ömerli Pınarcık köyüne baskın düzenledi ve 16’sı çocuk 8’i kadın olmakla beraber 30 kişiyi şehit etmişti. Allah ailelerine sabır versin. Şimdi ise medet ummuş kürt kökene sahip vatandaşın oylarının kime gideceği kime yarar sağlayacağını konuşuyoruz çok yazık. Kimlerin kime oy vereceğine karışmak yerine Türkiye’nin başlıca sorunlarını odaklanmak ve çözüm bulmaktır. Eline mikrofon alan çıkıp konuşuyor üstelik makamına bakılmaksızın. İstanbul Türkiye’nin tamamı demek değildir. Unutmayınız!