"Enter"a basıp içeriğe geçin

Türkiye’de Bayram

Ramazan Ayı’nın geride kalması ile beraber 6 günlük bir tatil ile dinlenme, gezme, büyüklere ziyaret ve sohbetler ile birlikte tatilin sonuna geleceğiz. Tabi bayramda seçim havasının bu sohbetlere yansımayacağını düşünmeden olmaz. İstanbul seçimleri nedeniyle farklı bir bayram olacak. Ama asıl bayramı seçimi kazanan yapacak. Ve onu da 23 Haziran sonrası göreceğiz.

Binali Yıldırım kazanırsa 1994 – 2000 yılları arasında İDO Genel Müdürlük görevi yapmış ve şimdi İBB adayı olarak karşımızda, bu seçimi kazandığı takdirde 5 yıllık bir İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı görevi ile neler yapacağını göreceğiz. Seçimi Ekrem İmamoğlu kazandığı takdirde Beylikdüzü Belediyesi’nde yaptığı çalışmalar ve projeler ile tanınırken İstanbul’da neler yapacağını göreceğiz. Ve 1994’ten bu yana T.C. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazandığı 1994’ten bu yana yapılan en kritik seçim olacağını ve bu seçimler için adeta bir seferberlik ilan edildiğini görebiliyoruz.

Liderlerin seçim programlarına baktığımızda Binali Yıldırım’ın İstanbul’da olacağı, bayram boyunca vatandaşlarla bir araya geleceği ve çeşitli programlara katılacağını, CHP adayı Ekrem İmamoğlu ilk gün İstanbul’da olacağı sonrasında Karadeniz bölgesine gideceğini ve kabir ziyaretlerinde bulunacağını söyledi. Umarız ki Türkiye adına güzel bir bayram olur. Kavganın, gürültünün olmayacağı siyasilerin gündemde olmadığı bir bayram olur. Seçimin sona ermesi ile asıl bayramı seçimi kazanın yapacağını söyleyerek bayramızı kutlarım.

Sevgilerle…