"Enter"a basıp içeriğe geçin

Okuma-Yazma Seferberliği ve Müge Anlı

Ülkemizde birçok çeşitli neden ve sebeplerden dolayısıyla okuma-yazma bilmeyen insanlar var. Devletimizin yapması gereken okuma-yazma bilmeyen vatandaşlara eğitim hakkı tanımasıdır, bizlerde elimizden geldiğince destek olmalıyız. Devletimiz bu hususta birçok proje başlattı ve hayata geçirdi. Şimdi Müge Anlı’nın başlattığı\vesile olduğu yeni bir proje var.

‘OKUMA-YAZMA SEFERBERLİĞİ’

Yaptığı programlarda birçok sorunun çözümü için büyük uğraşlar veren, her sabah ATV ekranlarında program sunan Müge Anlı geçtiğimiz haftalarda yine bir projenin başlaması için ön ayak oldu ve altına imzasını attı.

Her şey geçtiğimiz haftalarda programa katılan ve ailesini bulmak isteyen okuma-yazma bilmeyen bir bayanın evlatlık verildiği ailesinin kendisinin okula göndermediğini ve okuma-yazma bilmediğini ama öğrenmek istediğini yayında dile getirmesi ile başladı. Müge Anlı bunun üzerine yeni bir projenin daha başlamasına vesile oldu. Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere sosyal medyada büyük destek topladı. Özellikle Twitter’da #okumayazmaseferberligibasladi hashtag’i ile en çok TT olunanlar arasına girdi.

Dün ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Müge Anlı’nın sunuculuğunu yaptığı ‘Müge Anlı ile Tatlı Sert’ programına eşi Emine Erdoğan ile video konferans yöntemiyle katılarak projeye destek vereceğini açıkladı “Öncelikle okuma yazma seferberliği konusundaki gayretinizi en başından beri takip ediyorum. Böyle bir kampanya olur da bizim buna destek veremememiz düşünülebilir mi? Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere ilgili tüm kurumlarımıza bu kampanyayla ilgili tüm talimatları verdik. İmkanları seferber ettik ve biz de bu seferlikte varız diyor ve Milletimizin de katılımını bekliyoruz. Bu tür kampanyalarımızla eğitim öğretim konusundaki eksikliklerimizi önemli ölçüde giderdiğimizi düşünüyorum. Geçmişte çok yüksek oranlarda olan okuma yazma bilmeme düzeyini sıfıra indirme çabalarımızı sürdüreceğiz…”

Programa katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ise “Hedefimiz, kadınıyla, erkeğiyle tüm vatandaşlarımızın okuma-yazma öğrenebilmesini sağlamaktır…”

Müge Anlı’nın vesile olduğu ‘OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİNE’ başta sosyal medya olmak üzere büyük destek topladı. Twitter’da #okumayazmaseferberligibasladi hashtag’i ile en çok TT olunanlar arasına girdi. Ben de okuma-yazma bilmeyen kalmasına bu yazıyı yazarak destek veriyorum.

‘OKUMA-YAZMA SEFERBERLİĞİ’

Twitter:         https://twitter.com/yns_1649

Instagram:   https://www.instagram.com/ynsemre4916/?hl=tr

Facebook:     https://www.facebook.com/profile.php?id=100014285734684