"Enter"a basıp içeriğe geçin

Türkiye halkı rehin alınmıştır…

Türkiye’de mevcut iktidara ve muhalefet partilerine alternatif olabilecek iktidar ve muhalefet partilerine acilen ihtiyaç vardır. Özellikle yeni liderlere….

Hukuku, hürriyeti ve demokrasiyi güçlendirecek; İşsizliği bitirecek; ekonomiyi düzeltecek; halkı faizlerden, yüksek vergilerden kurtaracak; iç ve dış siyaseti rayına oturtacak; terörü bitirecek; eğitimi kolaylaştıracak ve güçlendirecek… bir sürü soruna çözüm üretecek anlayış ve uygulamalara acilen ihtiyaç vardır.
Anlayacağınız, ülkenin içinde bulunduğu mevcut sorunlara çözüm üretecek, sorunların kaynağı olmayacak ve kendinden sonra da sorun devretmeyecek yönetimlere ve liderlere ihtiyaç vardır.

Türkiye’nin alternatifsiz görünen iktidarı ya da topluma kendini zorla böyle kabul ettirmeye çalışan iktidarı, maalesef alternatif liderleri ve siyasi partileri devletin tüm gücünü ve imkânlarını kullanarak adeta linç etmektedir.

Farklı sesleri, düşünceleri kabullenemeyen yöneticilerimiz ve yönetim anlayışlarımız vardır.

Bu sesleri bastırmak ve düşünceleri gizlemek için halkımıza; biz gidersek Türkiye gidecek, biz varsak Türkiye vardır… gibi temelsiz korkularla baskıyı şiddetlendirmektedir.

İçte ve dışta paranoyak bir siyaset anlayışı ve yöntemi ile düşman üreterek, halkın korku ve endişeleri daha da canlı tutulmaktadır.

Hiç kimse de çıkıp demiyor ki; “Arkadaş! Tamam da biz kimin düşmanıyız biz hangi ülkeleri yıkıyoruz” demiyor. Sadece Türkiye’nin mi düşmanı var, sadece Türkiye mi yıkılacak? Sorularını sormuyor.

Maalesef orta-doğu ülkelerinin kaderi böyledir. Yöneticileri ya da hükümetleri halklarını korkuyla, baskıyla ve şiddetle esir almaktadır. İçte ve dışta başarısız olduklarında ilk iş bu bu siyaset hastalığını halka bulaştırmaktır. Belli bir zaman sonra kendileri bile bu uydurdukları yalanlara inanmaya başlıyorlar.

Anlayacağınız Türkiye halkı da korkuyla, baskıyla, şiddetle ve hastalıkla rehin alınmaktadır.

Cemil Meriç, ideolojileri deli gömleğine benzetmişti ya. Şu anki yöneticilerimiz de maalesef halkına deli gömleği giydiriyor. Halk bedenen de zihnen de bu gömleği giymek zorunda bırakılmıştır.